KONTAKT

Potřebujete poradit?
+420 725 156 188

NOVINKY

arr3Přidej se k nám              Hledáte nového koníčka? Hledáte přivýdělek? Chcete se zapojit do smysluplného... arr3Týden opravdových plen 2018Každoroční oslava látkových plen, Týden opravdových plen, je tu.  Opravdové pleny Bamboolik kolekce... arr3NOVINKY na eshopuZásoby na eshopu se tenčí! Právě probíhá doprodej některého zboží, na něčem visí i velká sleva  A... arr3Mateřská dovolená od 9.11.2017Milé maminky, milí tatínci... od 9.11.2017 čerpám mateřskou dovolenou a nějaký čas se budu věnovat... arr3Podpora pěstounských rodinBamboolik podporuje pěstounské rodiny, pokud jste jedním z nich nebo nějakého znáte, můžete se na...

ZBOŽÍ V AKCIProč LÁTKOVAT?

"Každý den vyhazuji plný pytel použitých jednorázových plen. Musel jsem pořídit větší popelnici, stejně jako soused, co má malé děti. Sleduji slevové akce na internetu. Na nákupu vždy beru balík jednorázovek navíc - pro jistotu. A na nákup jedu jen autem, přece to nebude tahat manželka na kočáru." svěřuje se jeden z tatínků.

 

Jednorázové pleny byly vynalezeny, aby maminkám ušetřili práci s vyvařování, žehlením a skládáním plen. Vím, že každá maminka, co se vyvařovala v hrnci s klasickými látkovými čtverci, jásala. Bohužel většina konvenčních jednorázových plen je špatně rozložitelná a tak se stává hromada použitých jednorázových plen, jen těžko rozložitelným odpadem a tudíž velkou zátěží pro životní prostředí.

Denně spotřebujete u náročného novorozeného miminka třeba i 12 plen. Možnou volbou je ekologická jednorázová plenka. To je taková, při jejíž výrobě se snaží být šetrní k životnímu prostředí, není bělená chlórem a neobsahuje nebezpečné dráždivé chemické látky, nebude se rozkládat stovky let ale "jen pár".

TIP: ekologické jednorázové pleny můžete zvolit např. na dovolenou, kde budete bez pračky

 

A znáte moderní látkové pleny? Maminky zvolí látkové plenky pro své miminko hned z několika důvodů: látkové pleny jsou ekologické, uleví rodinnému rozpočtu, hledí na zdraví miminka, jsou krásnější a podněcují komunikaci mezi matkou a dítětem.

 

Cože "komunikaci"? Také jste se zarazili? Né, je to opravdu tak...s dítětem prvních pár let opravdu nebudete rozebírat filosofická témata, téma "kaki-koki" a později trénování na nočník, bude více než časté. Proto, komunikace o tom, co se vašemu dítěti líbí za vzor a jakou plenku si chce po ránu vzít, bude zábavná. Navíc budete dítěti dávat najevo, že pokud je plenka mokrá - nepohodlná vy mu ji vyměníte a ulevíte mu tak z nepohodlí. Je v pořádku a správně být v suchu.

 

Moderní látkové pleny nemusíte žehlit ani vyvařovat. Stačí je vyprat, nechat uschnout a pak zase použít. Nikdy nedojdou, budou vám stále po ruce. Vaše dítě se nebude podílet na znečišťování životního prostředí jednorázovými plenami.

Nemusíte hlídat slevové akce v obchodech. S látkovými plenkami ušetříte víc jak 10 tisíc za celé plenkovací období tj. než se naučí hodit na nočník (v průměru mezi 2 - 3 rokem).

Látkové pleny neobsahují nebezpečné chemické látky. Když je dobře vyperete nebudou obsahovat ani stopy pracího prášku a nebudou tak dráždit pokožku vašeho miminka.

K dispozici můžete mít látkovou poradkyni, která vám pomůže vytvořit látkovou výbavičku přímo pro vás na míru.

 

"ekologie, ekonomika, zdraví, estetika, komunikace"


 

MDA0NWU